Fotolaager Saarisool oli teist aastat

Pärnumaal Tori vallas asuv Saarisoo küla on viimasel ajal üks sündmusterohke paik, sest Aivar Ruukeli koduõuel toimuvad üritused pidevalt. Juba teist aastat toimus seal fotolaager, mille kohalikuks korraldajaks on Aivari abikaasa Annika Haas. Fotolaagris on õpetajaks Tartu Kunstikooli fotograafia osakonna juhataja Vallo Kalamees. Fotolaager kestab viis päeva. Eelmisel aastal oli laagrilisi 14, sel aastal juba 21. Iga1e õpilasele antakse pildistamise jaoks kaks filmi.

Küsimusele, kuidas kuuldused fotolaagrist õpilasteni jõudsid, sain vastuseks, et teade levis Interneti kaudu. Laagris oli õpilasi erinevatest paikadest üle Eesti. Üks noormees oli näiteks pärit Tartust ning ütles end fotondusega tegelevat juba kolm kuud. Fotolaagri õhtuid sisustas ansambel "Hilisejad", mille üks liige on Annika Haas ise.

Lõpetuseks pean tänusõnad ütlema oma naabrinaisele Eha Talvikule, kelle paadiga mul üle jõe Saarisoole õnnestus pääseda.

Fotolaagri traditsiooni kavatsetakse jätkata ning kolmas laager peaks toimuma juba aastal 2000. Antud loo juures oleval fotol, mille autoriks on Mari Kerge, võib näha Vallo Kalameest seismas oma tänavuste õpilaste ees.

kohvilauale