SENTSIATSIOONILINE KIRI, KUI KOHV KÄIS HOMOKLUBIS

13. mail olin kutsutud ansambli Operatsioon Õ viiendale aastapäevale pühendatud kontserdile Tallinna.

Ansambli solist on Maie Parrik. Kontsert oli vahva, mina esitasin oma luuletusi.

Pärast kontserti peeti plaane, et kuhu edasi pidutsematantsima minna. Kuna minu ammune soov oli käia Tallinnas mõnes homoklubis, siis võtsin julguse kokku ja rääkisin sellest ka ansambli liikmetele. Soov homoklubisse minna tuli puhtast uudishimust, et näha, kuidas sealne värk välja näeb. Neli noormeest ja üks neiu olid mu sooviga päri, kohaks valiti Nightman.

Kohale jõudes selgus, et pääse maksab 25 krooni, raha oli meil aga napilt. Üks noormeestest tuli idee peale kutsuda sealne töötaja välja ning rääkida, et meiega koos on tuntud kirjamees Hillar Kohv, kes soovib elus esimest korda vabameelsete klubi näha.

Töötaja ütles, et tulge siis pealegi tasuta sisse, et ringi vaadata ja pidutseda. Olime õnnelikud.

Palusin ühel meiega kaasas olnud noormehel endast seal pilti teha. Niipea, kui välgusähvatus tehtud sai, astus pildistaja juurde sealne töötaja, kes keelas pildistamise ära. Nii et homoklubis pildistada ei tohi.

Nightmanis oli tol ööl mitu geipaari ning leidus ka üks üksik noormees, kes meie seltskonnaga tantsupõrandal ühines. Tantsisime vabameelselt, st. igaüks omaette.

Silma hakkas ka suur kunstpeenis, mis oli baariletil pudelite sekka ilutsema pandud.

Lõbutseda saime kella kaheni, siis baar suleti. Esimest korda homoklubis käimisest jäi mulle hea mulje ning lõpetuseks olgu öeldud tänusõnad sellele töötajale, kes meid tasuta sisse lasi.

tagasi põllule