Hillar Kohvi sünnipäeval sai seigelda

4. augustil tähistati Pärnus Waldhofi klubis kirjasaatjast meediategelaseks tõusnud Hillar Kohvi sünnipäeva. Et läksime Waldhof Music Factorysse kõik esimest korda, oli sünnipäevalapsel, poeet Contral ja muusikutel õige koha ülesleidmisega tükk tegemist. Tänu sellele, et mu sugulased elavad Pärnumaal, sain teada, mis bussipeatuses väljuda.

Kuigi klubi aadress oli Suur-Jõe 56a, polnud viimastel majadel numbrimärgistust peal. Ühel hoonel oli küll number 56a, kuid see ei olnud mitte klubi, vaid mingi keerulise nimega asutus, mis mulle meelde ei jäänud.

Hillar Kohvi sünnipäevakontserdi avalood olid ansamblilt Konflikt OK, kes esines käredate pungilugudega. Kurjam ei saanud üritusest osa võtta. Laulude vahele lugesid luuletusi Contra, Veiko Märka, Hillar Kohv ise ja teised. Luuletuste temaatiline valik oli laiahaardeline ja noortepärane.

Ei olnud meeldiv kuulata Veiko Märka suust luuletust ”Tarmo Pihlap on surnud”, sest suure muusiku kaotus on korvamatu.

Ülimat rõõmu valmistas see, et tuntud kirjasaatjal Viinahaualt on nii palju häid sõpru, kes said peost osa võtta. Hillaril oli oma kindel looz, kus ta sai rahulikult laval toimuvat jälgida, sünnipäevakooki süüa ning sõprugi kostitada.

Publik pidas kõige vingemaks laulu, mida me koos Contraga esitasime. Laulus oli juttu luksuslimusiinidest ja šampanjapudeli korkidest.

Maie Parrik

tagasi põllule