Viira Kooliga seotud inimesed
Ludmilla Margus

Ludmilla Margus oli 53 aastat koolitädi. Ametlikult oli ta tööl koristajana ja ahjukütjana. Teda kutsuti Millatädiks. Ta oli tasase loomuga üksik naisterahvas, kes tegi oma tööd väga korralikult. Kuigi ta lastega eriti ei suhelnud, oli ta ometi nagu hea majahaldjas.

Leida Lepajõe

Leida Lepajõe oli üks markantsemaid Viira kooli vilistlasi. Ta oli Eesti Põllumajandus Akadeemia professor. Ta võitles selle eest, et Viira kool saaks 8-klassiliseks ja kogus ajaloolist materjali.

Juta Must

Juta Must on Leida Lepajõe õde, kes oli Viiral õpilane ja hiljem ka õpetaja. Tema panus on ümbruskonna kooliajaloo uurimine.

Mihkel Tiitus

Mihkel Tiitus aitas kooli heakorrastuse juures, korraldas õpilastele matku ja mitmesuguseid üritusi looduses. Tänu temale ehitati kooli juurde üle Navesti jõe ja Jõesuusse üle Pärnu jõe rippsillad, mille tulemusena said lapsed nüüd iga ilmaga kooli tulla.

Udo Miller

Udo Miller, praegune talunik, oli sovhoos “Säde” direktor, kes võitles aktiivselt selle eest, et ehitataks uus koolimaja. Samuti ta toetas kooli majanduslikult nii palju kui võimalik, sõlmides ðeflussuhted.

Lembit Link

Lembit Link on Enda Lingi abikaasa, kes on põhjalikult uurinud Viira kooli ajalugu, millest on suur abi olnud käesoleva uurimistöö autorile.

Eduard Rüga

Eduard Rüga elas 1940-ndatel aastatel Viira koolimajas, kus töötas tema abikaasa. Koolimajas oli enamik tema maalidest. 1944. aastal, kui ta venelaste eest metsa pages, kadusid tema maalid. Tõenäoliselt võtsid nõukogude sõdurid need kaasa.

Marko Kekiðev

Marko Kekišev on kujundanud praeguse Viira kooli embleemi.

Viira Kooli kleepekas
Liidia Jäätma

Kadri Jäätma on kujundanud kooli rinnamärgi.

Viira Kooli märk
Esimest korda pandi märgid
rinda kooli 125. aastapäeval
1983. aastal.
Perekond Saared

Perekond Saare abiga organiseeritakse mitmesuguseid spordiüritusi: Jüriööjooks, Viira Suusamaraton jne.

Kadri Tiitus

Kadri Tiitus, praegune õpetaja, on kandnud suurt hoolt kooli lillede, puudepõõsaste ning haljasalade kenaks kujundamise eest.

Liidia Jäätma

Liidia Jäätma organiseeris Viira koolile 125. juubeliks vilistlaste poolt lipu ja projekteeris kohalikud - Eesti pikimad - rippsillad.

Veeb: Kaur Tiitus 1998.a.